sanal-gerceklik-uzaktan-egitim

Eğitim ve öğretimin önemini her geçen artırdığı ve tek bir diplomanın yetmediği günümüzde ne yazık ki üniversitelere ve eğitim kurumlarına gitmek için yeterli zaman öğrenciler tarafından bulunamamaktadır. Dolayısıyla üniversitelerde uzaktan öğretim için farklı bölümler oluşturuldu. Bu sayede öğrenciler kendi müsait oldukları zamanlarda öğretimlerini sürdürmektedirler. Uzaktan öğretimlerin ne yazık ki örgün eğitimden en büyük farkı aradaki eğitim öğretim kalitesi olmaktadır. Uzaktan eğitim için hazırlanan online içeriklerin yeterli kalitede olamaması ve örgün öğretimdeki öğrencilerin en büyük avantajı olan topluluk sinerjisinden mahrum kalınması bu sistemin en büyük dezavantajlarıdır.

Sanal gerçekliğin hayatımıza girdiği şu günlerde uzaktan öğretime sanal gerçeklik modelinin uygulanması durumu uzaktan eğitimin öğrencilerinin sahip olduğu bu dezavantajları ortadan kaldırarak tam bir fırsat eşitliği ortamının oluşmasını sağlamaktadır. Öğrencilerin online olarak sınıfa bağlanabildiği ve sanal gerçeklik gözlüğüyle sınıfın içerisinde gezebildiği bir uzaktan eğitim sistemi düşünün. Anlık olarak veya daha sonradan kayıtlı derslere sanki oradaymış gibi tekrar tekrar katılabilmek uzaktan eğitim öğrencilerinin olduğu kadar örgün öğretim öğrencilerinin de işini bilhassa ders alma bırakma haftalarında son derece kolaylaştırmaktadır.

Daitech şirketi olarak biz; bu alanda üniversitelere veya kolejlere sunduğumuz paketlerle, sanal gerçekliğin bütün nimetlerinden öğrencilerin yararlanabilmelerini sağlamaktayız. Sunduğumuz paket içerikleri ise aşağıda detaylı olarak listelenmiştir.

  • Sınıflarda işlenen dersler kayıt altına alınarak öğrencilerin akıllı telefonlarıyla, tabletleriyle ilgili derse canlı olarak 360 derece bağlanabilmesini sağlayabiliriz.
  • Sunmuş olduğumuz kuruma özel mobil uygulamalar sayesinde sanal gerçeklik gözlükleri vasıtasıyla tam bir gerçeklik hissi sağlayabiliriz.
  • Canlı olmayan ama daha önceden kayıt altına alınmış olan derslere öğrencileriniz evden de bağlanarak ders tekrarları sağlanabilir.
  • Ayrıca, müfredata özel 360 derece animasyon içerik de oluşturup sisteminize ekleyebiliriz.
  • Yapılması maliyetli veya tehlikeli olan deneyleri 360 derece video ortamında kayıt altına alarak öğrencilerin gerçek zamanlı deneyler yapabilmesini sağlayabiliriz.

Eğer siz de bu konularla ilgileniyorsanız bizim aramakta geç kalmayın. Daitech sanal gerçeklik alanında yapmış olduğu yatırımlarla Türkiye’ de alanında bir numaradır. Hemen bize ulaşın ve öğrencilerinizi okulunuza ışınlayalım.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>