sanal-gerçeklik-sürpriz

Türkiye’de daha önce hiç duymadığınız bir teknoloji ile tanışmaya hazır mısınız? Eğer özel günlerde, özel hediye seçenekleri arıyorsanız bu yeni teknolojinin tam da sizin aradığınız türde bir hediye seçeneği olacağınız düşünüyoruz. Bu yeni teknoloji; 360 derece video çekim sistemi ile sanal gerçeklik dünyasına adım atacağınız teknolojidir.

360 derece video çekimi aslında yeni bir teknoloji değil, yeni olan bu videoların oynatıldığı yazılım programıdır. Yani, 360 derece video çekimlerini sanal gerçekliğe dönüştüren ve kendinizi o videonun içinde hissetmenizi sağlayan, aslında 360 derece video oynatan kameralardır. İçinde olmanızı istediğiniz mekan pek çok kamera ile değişik açılardan, defalarca çekilir ve daha sonra özel tekniklerle bu görüntüler birleştirilerek tek bir video görüntüsü elde edilir. Bu görüntüyü izlemek için en etkili yol ise; sizin o görüntünün içinde olmanızı sağlayacak sanal gerçeklik gözlükleridir. Normal gözlerle ikiye bölünmüş bir ekran görüntüsü olarak görebileceğiniz 360 derece video görüntüsü, sanal gerçeklik gözlüğü ile izlendiğinde, gözlükte bulunan özel mercekler size videoyu tek görüntü olarak gösterecek ve hareket etmeniz halinde videonun içinde de hareket etmenizi sağlayacaktır.

Peki, 360 derece video sürprizi nasıl hazırlanır? Türkiye’de hiç bir örneği olmayan bu hizmet, firmamız tarafından sadece 99 TL ye özel günlerinizde ve sürprizlerinizde sizin için hazırlanmaktadır. Anneler gününde annenize, sevgililer gününde sevgilinize veya yıldönümlerinizde eşinize sürpriz sanal gerçeklik görüntüleri hazırlayabileceğiniz gibi, hayatınızın belki de en önemli anı olan sevgilinize evlilik teklifi edeceğiniz anda, onu ve kendinizi bambaşka bir dünyanın içine yerleştirebilirsiniz. Belki o an Paris’te olamazsınız, ama sanal gerçeklik sayesinde Eiffel Kulesi’nin önünde evlenme teklif edebilirsiniz. Ya da 360 derece video sinema salonu görüntüleri ile bir sinema salonunu kapatarak perdeye gelen görüntülerle sevgilinize duygusal mesajlarınızı verebilirsiniz.

Daitech olarak firmamız, sanal gerçeklik ve 360 derece video kayıtları üzerine uzmanlaşmış, Türkiye’de bu hizmeti şu anda ilk ve tek olarak veren firmadır. Hazırladığımız video görüntüleri, tamamen kişiye veya kurumlara özeldir, başkaları tarafından kullanılamaz. Ancak, IOS ve android tabanlı uygulamalar ile mobil telefonlar, web siteleri veya masaüstü bilgisayarlardan izlenebilen bu çekimler, aynı zamanda dilerseniz Cloud tabanlı çalışan platformumuzda saklanarak başkalarına izletilebilir. Sadece özel günler için değil, firma veya otel, eğlence mekanı veya müze tanıtımları için de kullanılabilen 360 derece video çekimleri, tanıtım ve sunumlarınız için de çok değişik bir alternatiftir. Tüm müşterilerine dağıtılan sanal gerçeklik gözlükleri ile tanıtım ve sunumlarınız, izleyenlerde en yüksek etkiyi bırakacaktır. Ayrıntılı evlenme teklifi ve doğum günü sürprizi ile alakalı demolar için tıklayın.

Youtube ve Facebook üzerinden de izlenebilen bu videoları, dilerseniz sizin adınıza bu platformlara yükleyerek izlenmesini sağlayabiliriz veya firma ve ürünler için panoramik, sunumlarınız için kapalı veya açık ortamda, hareketli, hareketsiz veya kullanıcı gözünden çekimler yapabiliriz. Eğer siz de ürünlerinizin, mekanlarınızın tanıtımı ve özel günlerdeki sürprizleriniz için 360 derece video çekimi yaparak sanal gerçeklik dünyasına adım atmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>