sanal-gerceklik-360-derece-video

Yeni kurulan veya müşteri sayısını artırıp büyümek isteyen her şirketin ilk yapacağı iş tanıtım faaliyetleridir. Şimdiye dek dijital pazarlamanın geleneksel reklamlar karşısındaki ezici üstünlüğünü gördük. Dijital pazarlamada sanal gerçeklik furyasının yaşandığı günümüzde artık pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde bu alanda yatırım yapan şirketler çok hızlı geri dönüşler almaktadırlar.

Facebook, youtube, samsung ve sony gibi birçok büyük markanın destek verdiği bu teknoloji hızla moda olma yolunda ilerlemektedir. Büyüklerin desteğiyle çok büyük bir ivme yakalayan sanal gerçeklik ve 360 derece videolar tanıtım alanında kullanılmasıyla müşterilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bir mekanınız var ve tanıtımını yapmak istiyorsunuz. Geleneksel yöntemlerle yapmak yerine müşterileriniz nerede olurlarsa olsunlar ışınlanarak mekanınıza gelebildiğini ve gezebildiğini hayal edin. Müşterilerinizi her ne kadar fotoğraf ve video gibi reklam araçlarıyla tatmin etmeye çalışsanız da sanal olarak orada bulunmaları diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar güzel ve etkileyici bir yöntemdir. Otelinize müşterilerinizi çekmek için müşteri yorumları, tanıtım filmleri, fotoğraflar gibi birçok araç kullanılıyor. Ancak ya müşterinize somut olarak istedikleri yerden otelinizi gezebilme imkanı verseniz? Fotoğraflarda kusurların gizlenebildiği birçok kişi tarafından bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla müşterilerin kafasında her zaman bir soru işareti oluşmaktadır. 360 Derece videolarda hiç bir soru işaretine yer bırakmadan müşterinin güvenini ve beğenisini kazanmak için sanal gerçeklik ve 360 derece videolar kullanılmaktadır.

Ülkemizin her zaman olduğu gibi günümüzde de en hızlı pazarı kuşkusuz emlak sektörüdür. Birçok müteahhit, emlakçı, evini, arsasını, arabasını satmak isteyen birçok kişi bu pazara girmeye çalışıyor. Ali Ağaoğlu gibi çok farklı reklam filmleri yaparak ve kredinizi ben veriyorum gibi vaatlerde bulunarak satışlarını artırmayı hedefliyor. Peki, onun kadar büyük çaplı iş yapacak gücü olmayanlar veya bireysel satış yapmak isteyenler nasıl rekabet edebilirler ki? İşte burada sanal gerçekliğin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Müşterileriniz daha bulundukları yerden evinizi, arsanızı ve arabanızı sanki oradaymış gibi gezebilir.

Geçtiğimiz 10 yıla tabletler ve akıllı telefonlar damga vurdu. Önümüzdeki 10 yıla damga vuracak olan sanal gerçeklik teknolojisiyle şimdi tanışmanız sizi pazarda yukarılara taşıyacaktır. Daitech olarak biz, sizlere her bütçeye uygun sanal gerçeklik uygulamaları ve 360 derece video hizmetleriyle tanıtımınızda yardımcı oluyoruz.

Özet
Makale İsmi
Sanal Gerçekliğin Tanıtımdaki Gücü
Açıklama
Yeni kurulan veya müşteri sayısını artırıp büyümek isteyen her şirketin ilk yapacağı iş tanıtım faaliyetleridir. 360 derece videolarla bu iş çok kolay.
Yazar
Yayıncı
Daitech VR
Logo
PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>