Panaromik Mekan Çekimi

360 Derece Fotoğraf ve Video Çekimi

Panoramik fotoğraf birden fazla çekilen yatay veya dikey kadrajlı fotoğrafların birleştirilerek oluşturulduğu geniş açıları görüntüleyebildiğimiz bir fotoğraf çekim tekniğidir. Bizim için önemli olan panoramik fotoğrafı birden fazla çektiğimiz kamerayla oluşturmak.

Panoramik fotoğraf, normal açılarda çekilen tek kare fotoğraflara göre daha fazla geniş açıyı elde edebildiğimiz için kullanım avantajı olan bir çekim türüdür. Bulunduğunu mekanda mevcut lensin açısı ile istediğiniz tüm alanı görüntülemeye açınız yetmeyebilir. Bu tür durumlarda hem geniş açılarda hemde yüksek boyutlu fotoğraflar elde edebilmek için panoramik fotoğraf tercih edilmesi gereken bir türdür.

Birden fazla fotoğraf çekeceğimiz için tüm ayarlarımız manuel olmalıdır. Birleşme esnasında her fotoğraf aynı ışık seviyesinde ve netlikte olmalı. Birbirinden farklı ışık seviyelerinde otomatik modlarda çekilen fotoğraflar birleşme bölümlerinde ışık ve renk değişikliğinden dolayı belirgin hatalar oluşacaktır. Bu yüzden enstantane, diyafram, netlik ve beyaz ayarı gibi tüm değerlerimiz manuel olmalıdır. Firma olarak her türlü iç ve dış mekan çekimlerini yapmaktayız. Eğer sizin de ihtiyacınız panoramik fotoğraf çektirmek ise hem arayın.

 

Bize Ulaşın
PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0
Yorumlar kapalıdır.