Mobil Platformda Eğitim Uygulamaları

Eğitim İçin Mobil Oyunlar

Bu projenin yazılım tarafında hazırlanması yazılı baskılı bir oyuna göre öncelikle baskı maliyetini ortadan kaldıracaktır. Bu durumda hem de olası bir satılamama veya müfredat değişikliği durumlarında verilen bu paranın bir nevi yanması anlamına gelmektedir.

Bu yatırımlar yapılmadan ekstra ders veya farklı bir kategori(genel kültür gibi) rahatlıkla ek maliyet ve risk olmadan eklenebilir ve olası hatalı soru veya resim değişikliği gibi durumlarda tekrar baskıya girmeye gerek olmayacağından birkaç klavye fare hareketiyle saniyeler içerinde sistem güncellenebilir ve tüm müşterilere anında yansır.

Oyun ne kadar kullanılıyor, hangi oyun ne kadar oynanıyor hangi sorulara daha çok doğru cevap veriliyor gibi bilgileri de proje sahibine verebileceğinden bazı anlaşılmayan sorular değiştirlebilir ve doğrudan kullanıclardan geri dönüşler (feed back) alınıp değişiklik yapılabilir.

Baskılı versiyonda olmayan bir diğer özellik ise öğretmenler sınıfın genel durumunu rahatlıkla bu uygulama sayesinde görebilir. Uygulamanın mobil ortamda bulunuyor olması ise sadece anlaşılan okulların değil anlaşılmayan okulların öğrencilerinin de bireysel olarak uygulamayı indirip kullanabilmelerini sağlar. Bu sayede genel bir rekabet ortamı yaratılarak oyuna olan ilgi arttırılır ayrıca uygulama içerisine reklam alınarak ek gelir modeli oluşturulabilir.

  • Ortaöğretim ve lise öğrencilerinin sınıf içerisinde toplu ve bireysel olarak oynayabileceği, her derse özel bilgi yarışması benzeri sorunların bulunduğu, öğrencilerin belli zaman kısıtlamaları altında sorulara cevap vermesi ve puan kazanmasına yönelik bir mobil platform oyunudur.
  • İçerik girilebilecek arayüzlerin için ayrıca bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama web tabanldır. Sitenin adminleri, editörleri ve hocaların kullanacağı bu web uygulamasında, soru içeriği, okul, sınıf, öğrenci içeriği ve sitede gerekli olabilecek bütün içerikler girebilecek. Kullanıcılara yetki de verebilecek. Ayrıca, hocalar detay ve özet raporları da kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle bağlanarak görebilecekler. Ayrıca öğretmen bu uygulamadan kendi oyun kurup öğrencilerin bağlanmasını sağlayabilecek.
  • Öğrencilerin sınıfta etkileşimli bir şekilde oyunu oynamaları için web uygulamasında ayrı bir bölüm vardır. Bu uygulama sadece öğretmenler tarafından kullanılacak, oyun kurulumu sırasında gereken bilgiler girilecek ve hali hazırda oynanan oyuna ait detaylar oyun sırasında izlenebilecektir.
  • Mobil uygulamada öğrencinin giriş yapabileceği kurulu oyunları görebileceği, kendi oyun kurabileceği ekranlar, kendisiyle alakalı özet bilgiler, puan durumları ve duyurular gibi özellikler olacaktır. Android ve IOS işletim sistemine sahip telefonlar destekleyecek şekilde iki farklı mobil uygulama yapılıp marketlere yüklenecektir.
  • Eğitim yarışının hayli kızıştığı günümüzde bu uygulamayla derslerin daha neşeli ve öğrenerek geçmesi amaçlanmıştır. Siz de ilgileniyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0
Yorumlar kapalıdır.