360 Derece Montaj

360 Derece Montaj

360 derece videolarda çözünürlük çok önemlidir. Çünkü, videonun toplam çözünürlüğü ile bizim o an odaklandığımız alanın çözünürlüğü aynı değildir. Şu şekilde anlatacak olursak; bir 360 derece videonun 4K çözünürlüğünde olduğunu düşünelim. Video izlenirken aynı anda her yere bakılamayacağından dolayı bizim için o an gördüğümüz kadarki kısmın çözünürlüğü esastır. Buna FOV(Field of view) deniyor. Yani bizim gördüğümüz toplam çözünürlüğün yaklaşık dörtte biri kadardır. Bu da eğer örneğimizden gidecek olursak 1080p’ dir. Bazı 360 derece çekim yaptığını söyleyen kameralar var. 1080p çözünürlük verdiklerini iddia ediyorlar. Ancak toplamda 1080p ise görüntü bizim görüş alanımızla hesaplandığında biz videoyu yaklaşık 240p olarak göreceğiz ki bu da kabul edilebilir bir çözünürlük değildir.

360 derece videoların montajlanması normal videoların montajlanmasından hayli farklıdır ve kesinlikle daha uzun sürer. Eğer sizin de kendi çektiğiniz 360 derece videolarınız varsa; ister videonun 360 derece halinin üzerinden montajı, isterseniz bütün kameralardan aldığınız görüntülerin birleştirme ve montaj işlemi hizmeti tarafımızdan verilmektedir. Ayrıca, çekmiş olduğunuz normal videoların bir sinema salonunda gösterilmesi ve izlerken sinema koltuğundan izliyormuş hissi verilmesi gibi ayrı montaj işlemleri de yapmaktayız.

  • Çekim yaptınız ama birleştirme işlemini mi yaptırmak istiyorsunuz?
  • Elinizde bir 360 derece video var ama montajlamak mı istiyorsunuz?
  • Ya da doğum günü, evlilik teklifi gibi özel bir video çektiniz ama bu videoyu o kişiye sinemayı kapatarak izlettirmek bütçenizi mi aşıyor?
  • Elinizde birçok fotoğraf var bu fotoğraflarla 360 derece video tarzında bir sunum mu yapmak istiyorsunuz?
  • İşte bütün bu ihtiyaçlarınıza cevap veren firmayı buldunuz. Hemen bize ulaşın.

Bize Ulaşın
PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0
Yorumlar kapalıdır.