360-derece-okul-video

Önceki yazılarımızda 360 derece videoların tanıtımdaki gücünden ve kullanıldığı sektörlerden bahseden bir yazı dizisi başlatmıştık. Günümüzde artık okullar eğitim yuvasından çok ticarethane gibi işletilmeye başlandığı için bu alanda da yazma ihtiyacı hissettik. Özel okul sayısının devlet okulların sayısıyla yarışır hale geldiği günümüzde artık birçok kolejin veya vakıf üniversitesinin kendi tanıtımları için afişler, broşürler, internet, radyo ve televizyon reklamları gibi birçok farklı alana yöneldiği görülmektedir. Yeni oluşan trend ise 360 derece video okul tanıtım videolarıdır.

Hayatlarındaki birçok durum için kırılma anı olan okul veya üniversite seçiminde öğrenciler ince eleyip sık dokumaktadırlar. Tercih dönemlerinde gidebildikleri okulların tanıtım günlerine katılıp bizzat yerinde görmek istemektedirler. Çünkü en az 4 yılı orada geçecek. Gezebildiği okulları gezer ve içine en sinen okulu tercih eder. Peki buradaki handikap ne? Öğrencinin tanıtım günlerine gidemeyeceği uzaklıkta bulunan kolejler veya üniversiteler ne olacak? Tanıtım günlerinde yoğunluktan dolayı öğrencilere okullarını istedikleri gibi tanıtma fırsatı bulamayan ve belki de bu yüzden öğrenci kaybetme durumuyla karşılaşan okullar ne olacak?

Öğrencilerin bizzat okulun içerisinde bulunup gezmek istediği okullar için sanal gerçeklik gözlükleri, 360 derece videolar ve oradaymış hissi bir önceki paragrafta anlatılan sorunlar için biçilmiş kaftandır. Öğrenci okulun 360 derece çekilen tanıtım filmini izleyerek o sırada okulunuza ışınlanabilir. Öğrencinize özel sunum yapabilecek bir de bayan oyuncu kullanıldığında sanki okulu gezmeye gelen bir öğrenci adayınıza özel gösterim yapılıyormuş hissi verilir ki bu VIP durumu özel okulları tercih eden öğrenciler için çok kıymetlidir.

Daitech olarak biz; okulunuzun girişinden itibaren başlanan çekimlerde okulun kantini, laboratuvarları, sınıfları, spor salonu, bahçesi, tiyatro salonu, öğretmenler odası gibi her yer sırasıyla 360 derece video olarak çekiyoruz. Bu çekimler okul boşken de yapılabilir öğrencileriniz okuldayken de yapılabilir ki biz öğrencilerin olduğu ortamları tavsiye ederiz. Öğrencinin o okula gitmesi durumunda karşılaşacağı ortam sergilenmiş olur. Aşağıda yapılabilecekleri maddeler halinde sıraladık.

  • Çekim okul boşken veya doluyken yapılabilir. (Dolu olması tavsiye edilir)
  • Çekim sırasında sadece montajlı görüntüler üzerine uygun bir fon müziği eklenerek izlenen videolarda görsellik ön plana çıkarılabilir.
  • Profesyonel seslendirme ekibimiz okulunuzun tanıtım metnini seslendirip videoya dış ses olarak eklenebilir.(Bayan veya Erkek oyuncu)(Türkçe ve İngilizce)
  • Profesyonel oyuncumuz bizzat tanıtım filminde oynayarak yukarıda da bahsedilen öğrencinin bizzat bir pazarlama temsilcisi tarafından gezdirilmesi hissiyatını uyandırır.
  • Oyuncu olarak bayan veya erkek oyuncu kullanılabilir.

Eğer sizde okulunuzun tanıtımını günümüzün en etkili ve çarpıcı teknolojisi olan sanal gerçeklik ve 360 derece videolarla yapmak isterseniz tek yapmanız gereken bizi aramak. Bize ulaşın ve öğrencilerinizi okulunuza ışınlayalım.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+1Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>