sanal-gerçeklik-laboratuvarı

360 derece videoların hayatımıza çok hızlı bir şekilde girişini her yazımızda vurguluyoruz. Her ne kadar genel olarak tanıtım faaliyetleri üzerinde sağlamış olduğu avantajlardan bahsetsek de 360 derece videoların dünya üzerinde eğitim sektöründe de hızla kullanılmaya başlanıp yaygınlaştığını da belirtmek isteriz. Ülkemizde ise bu alanda yapılmış çalışmalar henüz son derece başında olmakla birlikte çok kısa süre içerisinde alanlarını genişleteceklerdir.

Özellikle ülkemizde bilindiği üzere son yıllarda çok yoğun bir şekilde yeni vakıf üniversiteleri kurulmaya başlandı. Bu durum her ne kadar eğitim alanında bir gelişme gibi görünse de aslında yansıması o şekilde olmamaktadır. Bir çok “bina üniversitesi” diye tabir ettiğimiz kampüsü olmayan üniversitelerde, öğrencilerin anlatılan teorik eğitimleri pratiğe dökebilecek donanımları, laboratuvarları ve sosyal bilimler alanları içinse yeterli gezi bütçeleri olmamaktadır. Bazı laboratuvarların kurulması için neredeyse 1.000.000 TL üzeri harcama yapma ve üniversite içerisinde oldukça büyük bir alan bulundurma ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca bazı deneyler son derece tehlikeli olduğundan öğrencilere uygulaması yaptırılamamaktadır.

Daha alt yaş grubu olarak lise ve orta öğretimi ele alacak olursak; bu kurumlarda üniversitelerdeki benzer sıkıntılar olmakla birlikte öğrencilere yeterli eğitim dokümanı sunulamamaktadır. Güneş sistemi anlatılırken öğrencinin o sistemin içerisinde olduğunu ve her şeyi gözlemleyebildiğini hayal edin. Yapılan ve yapılamayan her deneyi defalarca tekrar tekrar oradaymış gibi izleyebilme imkanları olduğunu hayal edin. Tarihi savaşlarda öğrencilerin o savaşın tam ortasında bulunarak gözlem yapabildiğini ve eğitimin o şekilde verildiğini hayal edin. Yapılan araştırmalara göre medya ögeleriyle hazırlanan eğitim dokümanlarında öğrencilerin başarı oranı %95′ lere kadar ilerlemiştir. Yeni bir teknoloji olan 360 derece videolar sayesinde eğitimde sanal gerçeklik kullanılması popülerleşmeye başlamıştır.

Daitech olarak bizim bu tarz sıkıntılara sahip okul ve üniversitelere sunduğumuz çözüm ise çok basittir. Maliyetlerin %98 oranında düşmesini ve öğrencilerin öğrenme ve başarı oranının %90 lara çıkacağını vaadediyoruz. İşte size teklifimiz;

  • Kurumunuz içerisinde 25 – 30 kişilik bir veya iki adet sanal gerçeklik laboratuvarı kuruyoruz.
  • Bütün dersler için ortak kullanılabilecek olan bu laboratuvar içerisine gelen öğrencileriniz sanal gerçeklik gözlüklerini takıyorlar.
  • İlgili dersle alakalı maliyetli, tehlikeli veya alan yetersizliği dolayısıyla yapılması okulunuz için mümkün olmayan deneyleri öğrencileriniz laboratuvardaymış gibi izleyebiliyor.
  • Sosyal bilimler dersleri için ise anlatılan antik kent, tarihi bölge ve mekanlar, müzeler ve bunun gibi bir çok alanı sanki oradaymışçasına gezebiliyorlar.
  • Daha küçük yaştaki öğrenciler için ise hazırlanacak 360 derece video animasyonlarıyla biyoloji, fizik, sosyal bilimler, beden eğitimi, tarih ve kimya gibi birçok dersle alakalı deney ve mekan deneyimlerini yaşayabiliyorlar.
  • Kurumunuza özel geliştirilen sanal gerçeklik uygulaması sayesinde teknolojide çağ atlayacaksınız.

Siz de okulunuzda yukarıda anlattığım tarzda sıkıntıları yaşıyor ve maliyet yetersizliği dolayısıyla durumu iyileştiremiyorsanız tek yapmanız gereken bizi aramak. Hadi durmayın bize ulaşın ve okulunuz bir sanal gerçeklik laboratuvarına sahip olup prestij ve eğitim alanında çağ atlasın.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>