360-derece-video-yurume

360 derece video çekim işlemi yapılmadan önce müşteriler tarafından en sık sorulan sorulardan biri de “izleyen kişi video içerisinde nasıl ilerleyebilecek?” oluyor. Panoramik fotoğraflarda olduğu gibi odadan odaya geçiş için sahneden sahneye geçiş için bir şeyler yapılma ihtiyacı doğuyor. Öncelikle masaüstünden veya laptop’ tan izlenecekse eğer video bu tarz bir işleme video da ihtiyaç olmadığını belirtiyoruz. Zaten video olduğu için izleyen kişi videoyu ileri sarabilir. Zaten eğer videonuzda hiç bir hareket yoksa 360 derece video çektirmek yerine panoramik olan fotoğrafları tavsiye ediyoruz.

Tanıtım günlerinde sanal gerçeklik gözlüğünü müşterilerinize kullandırarak bir sunum gerçekleştirmek isteyen müşterilerimiz oluyor. Bu durumda sık sık gözlüğü çıkarılmasının önüne geçmek için Daitech olarak bizim bir çözümümüz var. Size özel bir sanal gerçeklik uygulaması yapılır ve bluetooth kumanda destekli bir uygulamaya dönüştürülür. Müşteriniz gözlüğü gözünden çıkarmadan ileri geri yaparak videolar arasında geçişler yapabilir. Böylelikle gözlüğü giydirme ve çıkarma maliyetinden kurtulmuş olursunuz.

Ancak bazı müşterilerimiz hem video olması hem de panoramik fotoğraflarda olduğu gibi geçişler yaptırmak konusunda ısrarcı olabiliyor. Bu tarz durumlarda ise bizim çözümümüz şu şekilde;

  • Çekilecek alan sayısı belirlenir.
  • Her bir alan başlanan alandan uzaklığına göre çekilir ve sıralanır.
  • Birden fazla olan videolarda hangisinin hangisinden önce ve sonra gelindiği bilineceği için her videoya özel ok işaretleri montajla yerleştirilir.
  • Sanal gerçeklik gözlüğünde ileri bastığınızda sonraki videoya, geri bastığınızda ise önceki videoya geçebilirsiniz.
  • Web ortamında da olsun diye bir talebiniz de olursa eğer, size özel bir sayfa tasarlanır, sayfanın büyük bir kısmında video izlediğiniz ekran ve aşağı kısımda da ileri geri ve diğer videoların adlarının yer aldığı seçenek kutusu bulunur.
  • Bu ortamları kullanarak da istediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz.

Bu tarz çalışmaları yapabiliyor olmamızın en büyük sebebi kendi bünyemizde 360 derece video oynatıcıların bulunmasıdır. Daitech olarak sizin bu alandaki bütün ihtiyaçlarınıza bir şekilde çözüm üretmeyi ve alternatifler yaratmayı ilke edindik. Bu işin hem yazılım hem de prodüksiyon tarafında olan nadir şirketlerdeniz. Şimdi ulaşın ve sizi sanal bir dünyanın içerisinde yürütelim.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>