360-derece-video-kabe

Sanal gerçeklik teknolojisinin ortaya çıkışı ile birlikte 360 derece videolarda büyük bir ivme kazanarak gelişmeye başladı. 360 derece video çeken kaliteli kameralar, 360 derece video birleştirme yazılımları ile birlikte çok iyi noktalara gelen 360 derece video; gitmek istediğiniz ama bir türlü gidemediğiniz yerleri ayağınıza getiriyor. Böylelikle önceden gidip gördüğünüz ya da gitmeyi çok istediğiniz ama zaman sıkıntısı yüzünden gidemediğiniz yerleri, kendi yönlendirmeleriniz ile görmenizi sağlıyor ve sanki oradaymışsınız gibi gezmenizi sağlıyor.

İlerleyen teknoloji ile birlikte gelişen 360 derece video çekimi sayesinde deneyimler yaşayabilirsiniz. Facebook ve Youtube siteleri üzerinden 360 derece çekime sahip olan videoları kolaylıkla izleyebilirsiniz. Klasik kameralar sadece 170 derecelik bir çekim gerçekleştirebilirken 360 derecelik çekim açısına sahip olan kameralar ile sağı, solu,önü, arkayı, aşağıyı, yukarıyı tamamen çekme şansı elde edebilirsiniz.

Sanal gerçeklik ve 360 derece video çekimleri ile birlikte kutsal mekanları ziyaret edebilirsiniz. Özellikle kutsal topraklara gidebilmek için yıllardır sıra bekleyenlerin ve kutsal mekanları görüpte oralara hayran kalanların büyük bir heyecanla 360 derece videolar ile oraları ziyaret edebilmektedirler. Mekke, Medine gibi kutsal mekanları ziyaret edebileceğini gibi ülkemizdeki çeşitli yapıları ve tarihi mekanları da 360 derece videolar ile görebilmektesiniz. 360 derece video Kabe gezintisi için videoları internette rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu videoları izlediğinizde kutsal topraklara olan özleminizi bastıracaksınız ve sanki oradaymışsınız hissi ile etrafı gezeceksiniz.

360 derece videoların kutsal mekanlar için kullanılması oraları görmek isteyenler için çok büyük bir fırsat olacaktır. Sanal gerçeliğin kolaylaştırıcı olan bu etkisi ile birlikte sanki gerçekten de oradaymışsınız gibi etrafı gezebileceksiniz. 360 derece video Kabe videolarını izlerken videoları kendiniz yönlendirebilmektesiniz. Eğer bir sanal gerçeklik gözlüğü ile gezecekseniz üzerinizde bulunan gezinme araçları ile birlikte kutsal toprakların tadını çıkaracaksınız.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Flattr the authorShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanlar zorunludur *

HTML taglarını ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>